گرجستان کجاست؟

گرجستان کجاست؟

اطلاعات کلی در مورد گرجستان

در این مطلب بر آن شدیم به این سوال که گرجستان کجاست؟ پاسخ دهیم و اطلاعت کلی در مورد این کشور برای شما فراهم آوریم.

کشور گرجستان در شمال ترکیه و شرق دریای سیاه قرار دارد. این کشور حدود 7 میلیون نفر جمعیت دارد. پایتخت کشور گرجستان شهر تفلیس است. از دیگر شهر های زیبا و توریستی این کشور شهر ساحلی باتومی است. دین عموم مردم گرجستان مسیحیت است. همسایگان این کشور عبارتند از روسیه از شمال، ترکیه از جنوب، ارمنستان از جنوب شرق . جمهوری آذربایجان از شرق.

شهر تفلیس

شهر تفلیس مرکز کشور گرجستان و شهری بسیار زیبا با معماری خارق العاده قرون قسطایی است. این شهر حدود 2 میلیون نفر جمعیت دارد و بزرگترین شهر منطقه قفقاز است. مترو این شهر در سال 1940 تاسیس شد. این شهر با تهران خواهرخوانده هستند. شهرهای خواهر خوانده به شهر هایی می‌گویند که بینشان تفاهم نامه همکاری فرهنگی بسته شده است. دانلود نقشه مترو شهر تقلیس

شهر باتومی

از دیگر شهرهای معروف این کشور شهر باتومی است. به دلیل نزدیکی باتومی به مرز ترکیه و شهر ترابزون معمولا مقصد اول ایرانیانی است که با خودرو شخصی به این کشور سفر می‌کنند. شهر باتومی در فاصله 200 کیلومتری ترابزون قرار دارد و تنها 2 ساعت طول می‌کشد تا از ترابزون به آنجا برسید. شهر باتومی با داشتن ساحلی زیبا دارد و هتل های مجلل و همچنین امکانات گردشگری خوب توانسته رضایت ایرانیانی که از آنجا دیدن می‌کنند را جلب کنند. در کنار جازبه های گردشگری و توریستی، هزینه نسباتا کم گردش در کشور گرجستان بر جذابیت آن افزوده است.

فرصتها

گرجستان با مردمانی مهمان نواز و بی غل غش چند سالیست مقصد ایرانیان برای کار و زندگی نیز شده است. این کشور با آب و هوایی مطبوع، و شرایط زندگی مناسب می‌توند گزینه خوبی برای سرمایه گذاری و کار هم هست. اگر قصد اقامت در این کشور را دارید این مطلب  را مطالعه کنید. در مطالب آتی به معرفی فرصت‌های موجود در این کشور و راهنمایی بیشتر شما عزیزان خواهیم پرداخت.

اگر قصد خرید خانه یا سرمایه گذاری در گرجستان را دارید می‌توانید سوالاتتان را در پائین همین صفحه از ما بپرسید.

اگر قصد سفر به تفلیس را دارید این مطلب را بخوانید. قیمت ها در گرجستان

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *