ویزای جستجوی کار آلمان
آلمان

ویزای جستجوی کار آلمان

با سلام خدمت شما، دراین مطلب قصد دارم اطلاعاتی در مورد ویزای جستجوی کار آلمان و همچنین قوانین جدید مهاجرتی این کشور ارائه بدم.

کشور آلمان اقتصاد اول اروپا و چهارم جهان است. این کشور همواره در صنایع مختلف پیشرو بوده و همه ایرانیها کم و بیش با کالاهای آلمانی آشنایی دارند و از کیفیت بالای آنها ابراز خوشنودی می‌کنند. اما این صنایع گسترده نیاز به نیروی کار ماهر و حرفه ای هم دارد. اما جمعیت این کشور پیر و میانگین سنی بالایی دارد، لذا برای تامین نیروی کار خود قوانین جدیدی وضع کرده است تا بتواند رشد اقتصادی خود را ادامه دهد. سیاست های جدید این کشور موقعیت خوبی را برای افراد واجد شرایط فراهم کرده تا بتوانند به این کشور رفته و در آنجا کار کنند. 

یکی از اقدامات آلمان برای سهولت کاریابی خارجی ها در این کشور ویزای جستجوی کار این کشور است. به طوری که به شما ویزای ۶ ماهه اعطا می‌شود تا بتوانید با هزینه شخصی به این کشور رفته و شغل مناسب خود را در آنجا پیدا کنید.

مراحل گرفتن ویزای جستجوی کار آلمان

  • مدرک حداقل کارشناسی 
  • حداقل ۵ سال سابقه کار 
  • تمکن مالی برای تامین هزینه ۶ ماه زندگی در آلمان 
  • دانش زبان آلمانی در حد B1 (این مورد اجباری نیست ولی میتونه خیلی کمکتون کنه)
  •  داشتن تجربه و مهارت لازم در یکی از مشاغل مورد نیاز آلمان (برای موفقیت در پیدا کردن کار)

خب همون طور مشخص هست شما با داشتن ۵ سال سابقه کار میتونید برای گرفتن ویزای ۶ ماهه آلمان اقدام کنید و برای جستجوی کار به این کشور برید. ولی این فقط شروع کار هست و برای موفقیت در پیدا کردن کار باید دقت و تلاش زیادی به خرج بدید. شاید مهمترین فاکتور در این امر، در کنار مهارت شغلی،  داشتن دانش زبان آلمانی هستش که اکثر افرادی که این مسیر رو رفتن به این موضوع تاکید دارند.

مشاغل مورد نیاز آلمان

مهمترین مشاغل مورد نیاز در کشور آلمان به شرح زیر هستند.

  • برنامه نویسان
  • مهندسان الکترونیک و تکنسین های برق
  • فعالان حوزه IT
  • اقتصاد دانان و مدیران
  • کارشناسان فروش و بازاریابی 

وبسایت‌های کاریابی کشور آلمان

هزینه گرفتن ویزای کار آلمان

– ۲۵۵ یورو برای زاب
– ۱۵۵ هزار تومن هزینه پست برای زاب (این هزینه متغیر هست)
۳۱ یورو هزینه تایید مدرک تحصیلی + ۲۱ یورو هزینه تایید شنا سنامه + ۲۱ یورو هزینه تائید مدارک ازدواج ) برای ویزای پیوست نیاز هست نه جاب سیکر یا ویزای کاری (منظورم تایید مدارک در سفارت هست.)
– هزینه ترجمه مدارک و تایید دادگستری و وزارت امورخارجه هم چیزی بین ۴۵۵ تا ۶۵۵ هزار تومن
– برای روز مصاحبه هم ۷۱ یورو باید پرداخت کنید اگر از شهر ستان بخواید برید تهران برای کارای سفارت هزینه ۱ بار سفر به تهران هم اضافه کنید که بستگی داره برای تایید مدرک و تحویل ویزا خودتون بخواید بیاید یا کسی رو بفرستید.

خب امیدوارم مطلب بالا بتونه کمکتون کنه تا به آرزوهاتون برسید. 

در آخر پیشنهاد می‌کنم مطلب تجربه مهاجرت به آلمان رو هم مطالعه بفرمائید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *