قوانین ترکیه

قوانین ترکیه

در مطلب زیر به بررسی قوانین ترکیه می‌پردازیم که دانستن آن برای مسافران و همچنین کسانی که قصد اقامت در این کشور را دارند، خالی از لطف نخواهد بود.

رجیستر گوشی در ترکیه:

گوشی هایی که خارج از خاک ترکیه وارد این کشور می‌شوند، پس از 120روز قفل خواهند شد و دیگر هیچ سیمکارتی در آن ها کار نخواهد کرد. برای همین قبل از 120 روز به موبایل فروشی مراجعه و گوشی خود را ریجستر و یا از داخل ترکیه گوشی خریداری کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد رجیستر کردن گوشی این مطلب را بخوانید.

قوانین شرب مشروبات الکلی :

  • مصرف مشروبات الکلی در خیابان ممنوع است.
  • رانندگی در حالت مستی جریمه سنگین دارد .
  • از ساعت 22:00 به بعد مشروبات الکلی داخل فروشگاه ها به فروش نمی‌رسد .

دیگر قوانین ترکیه :

1_برای خروج  فرش نو به گواهی خرید و برای خروج فرش کهنه به گواهی هیئت‌مدیره یک موزه نیازمندید.

2_سرویسهای بهداشتی در ترکیه پولی بوده و صاحبان آنها مکلف به پرداخت مالیات درآمد خود می‌باشند. هزینه توالتهای عمومی حداکثر 2 لیر  است.

3_ مراحل ازدواج اتباع خارجی اندکی با اتباع ترکیه متفاوت است،  اتباع ایرانی می بایست از کنسولگریهای ایران برگ تجرد گرفته و به تائید وزارت امور خارجه ترکیه در آنکارا برسانند. حداکثر زمان برای اتمام مراحل ازدواج در ترکیه 2 روزاست.

4_ در صورتیکه مالک خودرو، در داخل خودرو حضور داشته باشد، منعی برای رانندگی ندارید و به راحتی می توانید تنها با یک گواهینامه ی بین المللی رانندگی کنید.

6_ افراد دارای گذرنامه های با اعتبار کمتر از پنج ماه که قصد سفر به ترکیه را دارند برای تعویض پاسپورت خود پیش از سفر اقدام کنند در صورت عدم توجه به این موضوع، در هنگام ورود به فرودگاه استانبول، مبلغ 325 لیر به عنوان جریمه در نظر گرفته می شود که با محاسبه نرخ 1500 تومان برای هر لیر، این رقم معادل 487 هزار تومان خواهد شد.

7_ حضور بیش از سه ماه در ترکیه مستلزم اجازه رسمی از مقامات و تمدید مدت اقامت در ترکیه می باشد از این رو اقامت بیش از حد مجاز جریمه و حتی اخراج را به همراه خواهد داشت.

8_به علت عدم وجود قرارداد انتقال محکومین از حبس میان دو کشور، در صورتی که فرد به هر عنوان توسط مقامات قضای این کشور به زندان محکوم شود، می باید دوران محکومیت خود را در زندان های محلی سپری نماید.

9_چنانچه به هر دلیل توسط پلیس محل بازداشت شدید بلافاصله از مامورین بخواهید به استناد ماده ۳۶ کنوانسیون وین ناظر بر امور کنسولی، مراتب را سریعا به سفارت یا نزدیکترین سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران اطلاع دهند و چنانچه زبان محل را نمی دانید از امضاء هرگونه اوراق و اسناد خودداری فرمائید. البته باید مطلع باشید شما در این کشور تحت حاکمیت قوانین ترکیه بوده و وظایف نمایندگی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر ارائه خدمات کنسولی به معنای نقض مقررات کشور متوقف فیه نمی باشد.

10_ اگر اقدام به فحشا و یا ایجاد آسیب های اجتماعی کنید اخراج خواهید شد.

11_ ممنوعیت استعمال دخانیات در تمامی اماکن عَمومی سر بسته و امکان سیگار کشیدن در ورودی های سینماها، تئاترها، مراکز خرید، پارکهای کودکان، رستورانها و قهوه خانه ها و اماکن مشابه وجود دارد.

12_ طبق قوانین ترکیه حمل داروهای ترک اعتیاد به ویژه متادون (Metadon) توسط مسافران به این کشور ممنوع است.

قوانین جدید اقامت در ترکیه در سال 2018 را در لینک زیر بخوانید:

قوانین اقامت ترکیه در سال 2018

شغلهای مور نیاز ترکیه


خدمات گروه نیکو در ترکیه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *